Beseda v MK Loket – 3.A a 3.B

Posted by admin on 10.10.2018 in Aktuality |

Ve středu 10. 10. 2018 se sešli třeťáci v knihovně se spisovatelkou Zuzanou Pospíšilovou, která nám představovala její díla. Některé knížky už jsme znali, ale většina z nich pro nás byly novinky. Děti už se moc těší, až si tyto nové knížky půjčí a přečtou.  Setkání s paní Pospíšilovou bylo moc příjemné a zábavné, děkujeme knihovně, že nám tuto besedu umožnila. Učitelky a žáci 3. tříd.

Přespolní běh 4.10. – 2. stupeň

Posted by admin on 9.10.2018 in Aktuality, Sportovní dění |

Žáci ze 6. – 8. ročníku se 4. 10. 2018 zúčastnili sportovní soutěže v přespolním běhu. Tato velmi dobře zorganizovaná soutěž se konala v areálu Baníku Sokolov na atletickém stadioně za velmi pěkného počasí. Naši závodníci byli úžasní. Gratulujeme🙂

Naši školu v kategorii III. reprezentovali:
Chlapci: Matěj Harašta – 6.B, Filip Riedl – 6.A, Martin Sinkule, Lukáš Mourek, Marek Winter – 7. ročník.
Umístění: 6. místo

Dívky: Karolína Jurenová – 6.B, Tereza Šťastná – 6.A, Linda Šťástková, Nela Velez – 7. ročník, Barbora Kaňová – 8. ročník.
Umístění: 9. místo

EKOcentrum Cheb – 9. třída

Posted by admin on 9.10.2018 in Aktuality |

Dne 2. 10. vyjel devátý ročník na školní statek v Chebu do Ekocentra. Výuka probíhala v prostorách Malé farmy a učeben KSEV (krajské středisko ekologické výchovy v oblasti environmentální výchovy). Čekal na ně program s názvem „Mléko není jenom mléko“ Součástí programu bylo seznámení se zvířaty, která nám dávají mléko, co vše tato zvířata potřebují ke spokojenému životu, prohlídka hospodářských zvířat na statku, zpracování mléka, výroba domácího sýru. Vzorek vyrobeného sýru si žáci odvezli domů. Velkou zajímavostí pro žáky bylo, když si mohli vyzkoušet, jak se dojí ručně.  Výukový program se žákům moc líbil.

Přespolní běh 5.10. – 1. stupeň

Posted by admin on 7.10.2018 in Sportovní dění |

V pátek 5. 10. 2018 se nejlepší běžci z 1. stupně naší školy vypravili na závody v Přespolním běhu. Byli to – Tomáš Harašta, Arnošt Hüttl, Justýnka Klášterková a Verunka Bláhová z 1.třídy, dále Mathias Štěrba a Kristýnka Baslová z 2. třídy, Lucas Velez se Stellou Winterovou ze 3. třídy, 4. třídu reprezentovali Filda Bláha a Bára Wurdingerová a nejstaršími běžci byli Eliška Frantová a Kuba Husák. Všichni běželi, jak nejlépe umí, tratě byly přizpůsobené věku dětí. Po součtu kategorií jsme se umístili na pěkném 8. místě. Všichni si zaslouží velkou pochvalu a nejvíce Tom Harašta, který ve své kategorii doběhl na 1. místě!

Návštěva MK Loket – 2. třída

Posted by admin on 4.10.2018 in Aktuality |

📕📗📘📙📕📗📘📙📕📗📘📙📕📗📘📙📕📗📘📙📕📗📘📙📕📗📘

Ve čtvrtek 4. října navštívila 2. třída knihovnu v Lokti. Seznámila se s novou paní knihovnicí Kateřinou Brindzovou, dozvěděla se hodně nového, prohlédla si zajímavé knihy, zahrála si hru a moc se jí v knihovně líbilo.

📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚

EKOcentrum Cheb 1. a 2. třída

Posted by admin on 1.10.2018 in Aktuality |

Dne 1.10.2018 vyjela první a druhá třída za podpory Karlovarského kraje do Ekocentra v Chebu. Na prvňáky čekal program s názvem “Jak na louce vyrostl svetr” a na druháky “Upeč třeba chleba“. Prvňáci si vyzkoušeli předení na kolovrátku a tkaní na tkalcovském stavu, druháci se seznámili se všemi obilninami, s výrobou mouky od dávných dob, kdy si na vlastní kůži zkusili mouku vyrobit třeba na zrnotěrce nebo v kamenném hmoždíři. Poté dostali recept, podle něj zadělali těsto a hotový chléb si přivezli domů. Ve zbylém čase si děti prohlédly hospodářská zvířata na statku. Oběma třídám se v EKOcentru moc líbilo a kromě chleba si přivezly i plno nových poznatků a zážitků.

Copyright © 2014-2018 Vítejte na stránkách školy… All rights reserved.