Nekoktám, čtu – čtenářská soutěž – krajské kolo

Posted by admin on 17.3.2019 in Aktuality |

NEKOKTÁM, ČTU – čtenářská soutěž – krajské kolo

Sárinka Smolíková ze 4. třídy a Eliška Frantová z 5. třídy jsou moc šikovné čtenářky. To v pátek 15. 3. 2019 potvrdily i v Krajské knihovně v Karlových Varech, kde se zúčastnily a soutěžily v krajském kole čtenářské soutěže Nekoktám, čtu. Obě četly před porotou a publikem úryvky z knih a poté musely prokázat, že porozuměly tomu, co přečetly. Přesto, že se nedostaly mezi čtyři nejlepší, jejich výkon zaslouží velkou pochvalu.

Florbal – 1. stupeň

Posted by admin on 14.3.2019 in Sportovní dění |

FLORBAL

Soutěž se uskutečnila v Sokolově dne 13. 3. 2019. Družstvo obsadilo 5. místo ve složení:
Ondřej Dedek
Filip Bláha
Mikuláš Ouředník
Adéla Nídlová
Filip Michal
Václav Pohl
Lukas Velez
Marek Slekovič
Sportovcům děkujeme za reprezentaci školy. Za přípravu družstva patří poděkování Zdeňku Demeterovi.

Basketbal – starší žáci

Posted by admin on 12.3.2019 in Sportovní dění |

Okrskové kolo v basketbalu – starší žáci

Ve pátek 8. 3. 2019 se konalo okrskové kolo starších žáků v basketbalu. Pořádající škola byla ZŠ Horní Slavkov – Školní. Soutěžila družstva chlapců a dívek – IV. kategorie, 8. – 9. ročníku.
Naši školu reprezentovali:
Dívky kategorie IV.: Aneta Beranová, Kačka Konečná, Maruška Kočová, Dája Bartůňková, Karolína Maixnerová, Karolína Vdovcová, Karolína Smolková – 9. ročník
Chlapci kategorie IV.: Adam Šálka, Pepa Novotný, Denis Padua – 8. ročník, Luboš Hlaváč, Tomáš Zahradníček, Tomáš Nalevajko, Patrik Basl – 9. ročník.

Výsledky:
Dívky kategorie IV.: 3. místo
Chlapci kategorie IV.: 3. místo

Ve všech zápasech žáci projevili bojovnost a týmovou hru. Blahopřejeme k velmi pěknému výsledku.

Veselé zoubky – preventivní program v 1. třídě

Posted by admin on 11.3.2019 in Aktuality |

„Veselé zoubky“
preventivní program
(dm zde jsem člověkem, zde nakupuji)

V pátek 8. 3. 2019 si prvňáci prověřili své znalosti o zásadách správné péče o zoubky, jak si je čistit a proč navštěvovat zubního lékaře. Nejprve jsme si zopakovali na interaktivní tabuli, jak zuby fungují, k čemu je máme, jak rostou, mění se a co je to zubní kaz. Také jsme se podívali na film, jak se o zuby stará Hurvínek. Nejvíce se žákům líbila praktická zkouška čištění zubů. Celý průběh hodiny jsme zakončili vyplněním pracovního listu. Domů si všichni odnesli tašku, kde byl kartáček na zuby, pasta, přesýpací hodiny, žvýkačky bez cukru a samolepka, jak si správně čistit zuby.

Posted by admin on 11.3.2019 in Aktuality |

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Dne 27. 2. 2019 se brány školy otevřely široké veřejnosti. Pro návštěvníky byla připravena demonstrace chemických pokusů, prezentace nových učebních pomůcek (stavebnic Lego Mindstorm, I- Triangel, atd.) a dvě výtvarné dílny, kde si každý mohl vyrobit pěkné jarní dekorace, nebo veselé záložky do knihy. Každý návštěvník si mohl také prohlédnout prostory školy, učebny a jejich vybavení a mohl pohovořit s vyučujícími.

Den Evropy

Posted by admin on 11.3.2019 in Aktuality, Projektové dny |

DEN EVROPY

Dne 6. března 2019 se na 2. stupni konal projektový den s názvem Den Evropy. Třídní kolektivy postupně absolvovaly pět různých dílen: jazykovou, výtvarnou, přírodovědnou, zeměpisnou, dějepisnou. Žáci pracovali ve dvojicích a skupinách, výtvarně tvořili, vyhledávali informace, řešili rozličné úkoly a kvízy. Dozvěděli se mnoho zajímavého o evropských státech a Evropské unii.