Zahájení projektu „Knížka pro prvňáčka“

Posted by admin on 26.1.2020 in Aktuality |

Zahájení projektu „Knížka pro prvňáčka – 22. 1. 2020

Ve středu 22. ledna proběhlo v Městské knihovně Loket slavnostní zahájení projektu Knížka pro prvňáčkaPozvání přijali rodiče prvňáčků, prarodiče i zástupkyně školy Mgr. Iveta Hamplová. Paní Bc. Kateřina Brindzová představila dětem knihu – „Strašidýlko Stráša od Aleny Mornštajnové a seznámila všechny přítomné s projektem a jeho průběhem. Vysvětlila dětem, jak budou zapisovat do svých deníčků, jak budou známkovat rodiče nebo prarodiče, kteří jim budou pravidelně číst a jaká je v závěru projektu čeká odměna v podobě krásné knihy. Pro práci ve skupinách dostaly děti vyrobené placky, které si vždy připnou, aby se ve skupinkách poznaly. První kapitolu četla vedoucí knihovny Mgr. Kamila Bartůšková, ve které se žáci dozvěděli, jak strašidýlko přišel ke svému jménu. Následně děti plnily svůj první úkol, a pak si mohly prohlédnout dětské oddělení, kde měly připravené vhodné knížky pro prvňáčky s velkými písmeny. Už se těšíme na další kapitolu, kterou nám přijde přečíst do školy opět knihovník – tentokrát Vladimír Kalný.

Preventivní projekt Revolution Train

Posted by admin on 24.1.2020 in Aktuality, Primární prevence |

Ve čtvrtek 16. 1. 2020 proběhl pro žáky osmého a devátého ročníku návazný program preventivního projektu v protidrogovém vlaku REVOLUTION TRAIN pořádaného policií ČR „To je zákon, kámo! Program, který vedla nprap. Mgr. Soňou Podlahovou z oddělení tisku a prevence je seznamoval s právními důsledky jejich jednání. Tento program má za úkol prohloubit diskuzi o rizicích závislosti a zvýšit u žáků motivaci ke zdravému životnímu stylu. Žáci během programu pracovali ve skupinách a snažili se vyhodnotit rizika trestně právních následků, které k drogové závislosti patří. Po opětovném shlédnutí stejného příběhu Michala z protidrogovém vlaku, se společně zaměřili na příčiny, vývoj a důsledky drogové závislosti z perspektivy policejního týmu. Na kartičkách pro každou skupinu byl v týmu: expert – poručík zajišťující stopy a důkazy na místě činu, technik – nadporučík, který zkoumal zajištěné důkazy, psovod – praporčík, který cvičil svého psa na vyhledávání drog, vyšetřovatel – kapitán, který měl na starosti rozpracování celého případu, zajištění, co se stalo, kde se to stalo, kdo zločin spáchal, jací jsou svědci atd., kriminalista – major, který vyšetřoval celý případ, úkoloval ostatní a předložil spis státnímu zástupci k podání obžaloby. Své odpovědi zaznamenávali do záznamového archu. Policistka udělovala body týmům a na konci vyhodnotila ten nejlepší. Žáci odcházeli plní dojmů a nových poznatků. Je třeba si uvědomit škodlivost návykových látek i respektování zákonů.

Minivolejbal – 1. stupeň

Posted by admin on 21.1.2020 in Aktuality, Sportovní dění |

Sportovní soutěž v minivolejbale pro 1. až 2. ročník

V úterý 21. ledna 2020 vyjeli zástupci druhé třídy do Sokolova na minivolebal. Bojovali jako lvi a získali 8. místo. Poslední tři zápasy se jim vydařily nejvíce a nad  soupeři 3. ZŠ v Sokolově zvítězili.

Veselé Vánoce…

Jídelna 20. 12. 2019

Posted by admin on 19.12.2019 in Aktuality |

Dne 20. 12. 2019 je jídelna otevřena od 10.30 do 12.30 hodin.

Vánoční prázdniny a provoz ŠD

Posted by admin on 19.12.2019 in Aktuality |

Vánoční prázdniny jsou od 23. 12. 2019 do 3. 1. 2020. Nástup do školy je 6. 1. 2020.

Provoz školní družiny bude ve dnech 23. 12. 2019 – 3. 1. 2020 přerušen.