Pozdrav ze školandy🙂

Posted by admin on 15.4.2019 in Aktuality, Škola v přírodě - 1. stupeň |

ODJEZD ZE ŠVP: ve středu 17. 4. 2019 v 9:00 hod.

PŘEDPOKLÁDANÝ NÁVRAT: mezi 10:15 – 10:30 hod., na parkoviště u benzínové stanice

Přednáška pro 6. ročník – Kontaktní centrum Kotec

Posted by admin on 7.4.2019 in Aktuality, Primární prevence |

Žáci 6. tříd se ve škole zúčastnili přednášky Kontaktního centra Kotec ze Sokolova. To se věnuje poskytování služeb sociální prevence. Pracovnice centra nám představily všechny sociální služby, které centrum nabízí a ochotně zodpověděly na všechny otázky našich žáků. Byla to zajímavá a poučná přednáška.

Peeři ve 2. třídě

Posted by admin on 1.4.2019 in Aktuality, Primární prevence |

PEER PROGRAM 2019 VE 2. TŘÍDĚ

Peer aktivisté 29. 3. 2019 realizovali preventivní aktivity z Peer programu v dalším modulu pro 2. třídu v rámci primární prevence. Při přípravě jim pomáhala koordinátorka – primární preventistka R. Jarošová.
Realizované aktivity:
Navázání kontaktu – navzájem se představit, najít společné zájmy, umět se prezentovat ostatním. Jaké to je, když se cítím nemocný – zdravý – hledání příčin, pocity odehrávající se v hlavě, v těle – kruh pocitů. Co mohu udělat, když jsem zdravý a šťastný? Co se dostává k mému tělu? Rozumět svým pocitům a tomu, kterému pocitu můžu věřit. Soustředit se na to, čeho se děti nemají dotýkat a co nemají ochutnávat. Jaké to je? S dětmi se mluví o tom, jak reagují na věci, které se dotýkají jejich těla, jak by měly reagovat, pokud se jejich těla dotkne něco neznámého – například tekutina. Komu by to měly říci? Co se dostává do mého těla? Děti se snažíme přimět, aby si vzpomněly na všechno, co se „dostává dovnitř našeho těla“ – jídlo, pití, kouř, prach, spreje, vzduch, léky, neznámé věci. Zjistit jak reaguje jejich tělo a jakou mají představu, co je pod jejich kůží. Jak si můžeme ublížit samy, kdo nám může jiný ublížit (odmítání). Namalovat sebe, jak se vidím – tričko (moje zájmy). Vztahy mezi lidmi – situace, které řešili Kuba a Honza. Na všechny odpovědi peer aktivisté reagovali a společně doplňovali.
Důležitá telefonní čísla – kdy je použít, jak je nezneužít.

Na přípravě a prezentaci tohoto modulu se podíleli: Anet Beranová, Kačka Konečná, Robin Stark, Šimon Stark, Štěpánka Šustrová, Terka Šťastná, Barča Kaňová, Míša Bejlková, Adéla Jirátová. Všem patří velké poděkování. Poděkování patří také těm peer aktivistů, kteří se podíleli na přípravě: Terka Bílá, Dája Bartůňková, Pavla Sendrejová.

Pražský hrad – exkurze 5. třídy a 6. A

Posted by admin on 24.3.2019 in Aktuality, Kultura |

Pražský hrad – exkurze 5. třídy a 6. A

Dne 21. 3. 2019 žáci V. třídy a VI. A společně vyjeli na prohlídku Pražského hradu. Program a průvodkyni zajistila cestovní kancelář Výuka jinak. Prohlédli jsme si katedrálu sv. Víta, Vladislavský sál, baziliku sv. Jiří, Zlatou uličku a věž Daliborku.
Poté bylo naší cílem Staroměstské náměstí a orloj. Domů jsme odjížděli sice unavení, ale s mnoha zážitky a vzpomínkami na Prahu.

A takhle to viděly děti…
23. března jsme se školou jeli do Prahy. Navštívili jsme krásné památky. Když jsme šli na hrad, čekala nás prohlídka, jestli nemáme zbraně. Když už jsme konečně prošli, viděli jsme Hradní stráž. Navštívili jsme chrám sv. Víta, tam byly krásné okenní obrazy. Pak jsme také navštívili Vladislavský sál, kde se dříve vodili koně pro bojovníky. Viděli jsme i mučírnu, tam byla celkem nuda, ale nad mučírnou byl krásný výhled na Prahu. Pak jsme prošli Zlatou uličkou a tam končila naše cesta s průvodcem. Tak jsme vyrazili na Mánesův most. Pak jsme chodili různě po městě, viděli jsme veterány, Ferrari atd. Výlet jsem si moc užila. Nejvíce se mi líbila Zlatá ulička. Z Prahy jsem si odvezla minci a kupu vzpomínek. (Petra)

Recitační soutěž – okresní kolo

Posted by admin on 21.3.2019 in Vědomostní soutěže a olympiády |

Recitační soutěž v Sokolově dne 21. 3. 2019

Okresního kola se zúčastnili žáci:

I. kategorie – Eliška Malinová 2. třída a Stella Winterová 3. B
II. kategorie – Eliška Zapfová a Filip Bláha 4. třída

Stella Winterová ze 3. B se umístila na 1. místě a postupuje do krajského kola. Gratulujeme a všem děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Nekoktám, čtu – čtenářská soutěž – krajské kolo

Posted by admin on 17.3.2019 in Aktuality |

NEKOKTÁM, ČTU – čtenářská soutěž – krajské kolo

Sárinka Smolíková ze 4. třídy a Eliška Frantová z 5. třídy jsou moc šikovné čtenářky. To v pátek 15. 3. 2019 potvrdily i v Krajské knihovně v Karlových Varech, kde se zúčastnily a soutěžily v krajském kole čtenářské soutěže Nekoktám, čtu. Obě četly před porotou a publikem úryvky z knih a poté musely prokázat, že porozuměly tomu, co přečetly. Přesto, že se nedostaly mezi čtyři nejlepší, jejich výkon zaslouží velkou pochvalu.