Den s Ajaxem – 3. třída

Dne 27 .6. 2023 žaci 3. třídy strávili celé dopoledne na sportovním hřišti ZŠ Sokolov,  Křižíkova 1916, kde plnili 10 sportovních a vědomostních úkolů. Policie ČR připravila tuto akci pro děti, které jsou zapojeny do projektu Ajaxův zápisník. Pro děti bylo připraveno celkem 10 stanovišť, kde si ověřily a upevnily důležité znalosti, které získaly při práci se zápisníkem.  Dále byly připraveny pohybové soutěže jako například běh nebo skákání v pytli. Všechny děti si také vyzkoušely poskytnutí první pomoci. Za každý splněný úkol děti získaly otisk razítka s motivem pejska Ajaxe. Na toho, kdo splnil všechny úkoly, čekala milá odměna. Kromě stanovišť s úkoly byly připraveny také ukázky policejní a hasičské techniky. Největší aplaus sklidila ukázka, kterou si pro děti připravili psovodi z PČR. Celá akce se velmi vydařila, byla perfektně připravená a počasí také přálo. Po zastávce na zmrzlinu jsme se nadšeně vraceli autobusem do Lokte.