Pražský hrad – exkurze 5. třídy a 6. A

Posted by admin on 24.3.2019 in Aktuality, Kultura |

Pražský hrad – exkurze 5. třídy a 6. A

Dne 21. 3. 2019 žáci V. třídy a VI. A společně vyjeli na prohlídku Pražského hradu. Program a průvodkyni zajistila cestovní kancelář Výuka jinak. Prohlédli jsme si katedrálu sv. Víta, Vladislavský sál, baziliku sv. Jiří, Zlatou uličku a věž Daliborku.
Poté bylo naší cílem Staroměstské náměstí a orloj. Domů jsme odjížděli sice unavení, ale s mnoha zážitky a vzpomínkami na Prahu.

A takhle to viděly děti…
23. března jsme se školou jeli do Prahy. Navštívili jsme krásné památky. Když jsme šli na hrad, čekala nás prohlídka, jestli nemáme zbraně. Když už jsme konečně prošli, viděli jsme Hradní stráž. Navštívili jsme chrám sv. Víta, tam byly krásné okenní obrazy. Pak jsme také navštívili Vladislavský sál, kde se dříve vodili koně pro bojovníky. Viděli jsme i mučírnu, tam byla celkem nuda, ale nad mučírnou byl krásný výhled na Prahu. Pak jsme prošli Zlatou uličkou a tam končila naše cesta s průvodcem. Tak jsme vyrazili na Mánesův most. Pak jsme chodili různě po městě, viděli jsme veterány, Ferrari atd. Výlet jsem si moc užila. Nejvíce se mi líbila Zlatá ulička. Z Prahy jsem si odvezla minci a kupu vzpomínek. (Petra)

Copyright © 2014-2019 Vítejte na stránkách školy… All rights reserved.
This site is using the MultiBusiness Child-Theme, v3.1.4, on top of
the Parent-Theme Desk Mess Mirrored, v2.5, from BuyNowShop.com