Školní výlet 4. a 8. třída

Posted by admin on 14.6.2019 in Aktuality |

Školní výlet 4. a 8. třída

V pondělí 10. června se čtvrtá a osmá třída vydala vlakem na výlet do města Ostrov, které leží na úpatí Krušných hor mezi dvěma západočeskými lázeňskými městy – Karlovými Vary a Jáchymovem. Žáci si prohlédli historické jádro, které bylo vyhlášeno v roce 1992 městskou památkovou zónou – komplex několika budov zvaných Šlikovský zámek, letohrádek, zámecké zahrady, klášterní areál. V zámku se nachází výstavní sály – Ostrovsko a hornictví, které měly děti možnost navštívit. Expozice prezentovala historii rudného hornictví v Krušných horách a každodenní život horníků od 15. – 20. století. Druhá část se nacházela v podkroví. Tato výstava byla věnována šlechtickému rodu Šliků (též Schliků). Během prohlídky děti odpovídaly na otázky k tématu, které zadávala průvodkyně. Za každou správnou odpověď byly děti odměněni. Součástí klášterního areálu je vystavěné Ekocentrum s několika chovanými druhy zvířat – například: gekoni, hadi, pavouci, exotičtí i draví ptáci, skunk, krokodýl, ovce, drůbež, liška, relaxační zahrada – letní jezírko pro želvy, výběh pro morčata. Některé druhy zvířat si žáci mohli vzít i do ruky a nakrmit. Prohlídka v Ekocentru byla velmi pěkná. Děti si mohly vzít do ruky některá zvířata. Počasí na tento den se moc vydařilo.

Copyright © 2014-2019 Vítejte na stránkách školy… All rights reserved.
This site is using the MultiBusiness Child-Theme, v3.1.4, on top of
the Parent-Theme Desk Mess Mirrored, v2.5, from BuyNowShop.com