EKOstatek Cheb 9. 9. – 12. 9. 2019

Posted by admin on 12.9.2019 in Aktuality |

EKO exkurze na Ekostatku v Chebu aneb Loketský týden

Od pondělí 9. 9. do čtvrtka 12. 9. se vystřídali žáci ze ZŠ Loket na exkurzích na Ekostatku v Chebu.  Vyjíždíme sem opakovaně již 4. rokem, dozvíme se tady plno nových věcí a hned si vše vyzkoušíme i prakticky. Dopravu autobusem nám hradí Karlovarský kraj.

V pondělí vyjely obě čtvrté třídy 4.A a 4.B. Žáci si vyzkoušeli výrobu sýra, který si i každý odvezl domů, zjistili i novinky o včelách.

V úterý vyjela 2. třída spolu se 3. třídou. Druhá třída se dozvěděla hodně zajímavých informací. Naučila se rozeznávat pšenici, ječmen, oves a žito. Ve dvojicích společně zadělávali chleba, který se jim moc povedl a každý si domů odnesl půlku bochníčku. A nakonec si také žáci vyzkoušeli různé způsoby zpracování obilovin, nebylo to lehké… Třetí třída si vybrala téma o zpracování vlny – zkoumali různá přírodní i umělá vlákna pod mikroskopem, tkali a zkoušeli rozhýbat kolovrátek, vyráběli si plstěnou kuličku, kterou si odváželi s sebou domů a samozřejmě si prohlédli i nové zvířecí přírůstky na statku.

Ve středu do Chebu vyrazil Eko seminář (6. a 7. třídy) a 1.A. Starší žáci si vybrali téma o bylinkách a koření, vařili bylinkový čaj, vyráběli měsíčkovou mast, kterou si také přivezli domů. Prvňáci také vyráběli sýr a zkusili si dojení.

1.B společně s 5. třídou vyrazili ve čtvrtek, povídali si o zvířatech na farmě a páťáci si také vyzkoušeli vlastnoruční výrobu sýra.

Už se těšíme do Chebu příští rok!

Copyright © 2014-2019 Vítejte na stránkách školy… All rights reserved.
This site is using the MultiBusiness Child-Theme, v3.1.4, on top of
the Parent-Theme Desk Mess Mirrored, v2.5, from BuyNowShop.com