Beseda na téma „Kyberbezpečnost“

Posted by admin on 3.12.2019 in Primární prevence |

Beseda na téma „Kyberbezpečnost

Ve čtvrtek 28. 11. 2019 se žáci 5. a 6. třídy a 7.A zúčastnili interaktivní besedy na téma „Kyberbezpečnost“. V první části besedy si žáci snažili představit, jak bude vypadat svět v roce 2030, jaké technologie budou běžné apod. Ve druhé části je lektorka ze společnosti Calliditas seznámila s termínem kyberprostor a upozornila je na to, že je to nebezpečné místo, ve kterém musí přemýšlet a chránit se. Představila žákům všechny typy nebezpečí, která je v kyberprostoru mohou potkat. Lektorka se zaměřila zejména na téma kyberšikany a kybergroomingu. Žákům poradila, jak se chovat, pokud se dostanou do problému, na koho se mohou obrátit a jak těmto problémům předcházet. Část besedy byla věnována také tomu, jak má vypadat správné heslo, které se v kyberprostoru používá. Žáci si tedy z besedy odnesli řadu rad pro pohyb v kyberprostoru a pro používání sociálních sítí.

 

Copyright © 2014-2020 Vítejte na stránkách školy… All rights reserved.
This site is using the MultiBusiness Child-Theme, v3.1.4, on top of
the Parent-Theme Desk Mess Mirrored, v2.5, from BuyNowShop.com