Ekocentrum Cheb – 5. a 7. ročník

Ekocentrum Cheb – 5. a 7. ročník

V pondělí 27. 9. 2021 měli žáci z pátého a sedmého ročníku výjezd do Ekocentra Cheb, kdy byly pro ně připraveny výukové programy.

Pro pátý ročník s názvem „Babka kořenářka“, kde se žáci seznámili s různými druhy bylin, s jejich pěstováním, sběrem, účinky a použitím. Ukázali si, jak správně bylinky sušit a připravit z nich léčivý přípravek. Uvařili si čaj a připravili si mast z měsíčku lékařského, kterou si také odvezli s sebou domů.

Pro sedmý ročník byl připraven také zajímavý program s názvem „Mýdlová bublinka“. Po úvodním povídání o základních hygienických návycích u lidí i zvířat se program zaměřil běžně dostupné suroviny, ze kterých se dá vyrobit například prací prášek. Vyzkoušeli si ruční pračku a praní na valše. Každý se měl také možnost vyrobit vlastní mýdlo pomocí rozehřáté mýdlové hmoty, barviv, vůní, bylinek a drobných dekorací, které si odnesli s sebou.

Na závěr také nechyběla prohlídka domestikovaných zvířat a venčení koz. Programy byly velmi přínosné.

Ekostatek 01 Ekostatek 02

Skip to content