Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka

UŽ JSEM ČTENÁŘ – KNÍŽKA PRO PRVŇÁČKA

13. ročník projektu na podporu čtenářské gramotnosti

Ve středu 24. 3. 2021 proběhlo úvodní setkání k celostátnímu projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka 2020/2021, do kterého je tradičně zapojena i naše škola. Letos, kvůli mimořádným opatřením, bude projekt probíhat netradiční online formou. Každou středu od 24. března do 12. května 2021 se budou prvňáčci setkávat s paní knihovnicí Kateřinou Brindzovou u společného čtení z knihy Jak na příšery. Odměnou za úspěšné absolvování projektu bude pro děti krásná kniha spisovatelky Michaely Fišarové a ilustrátorky Anety Žabkové – První školní výlet.

Na prvním setkání se nám paní knihovnice Kateřina Brindzová představila, seznámila nás s projektem a s knihou Jak na příšery, prohlédli jsme si loketskou knihovnu na krátkém videu, které pro nás paní knihovnice natočila a poslechli jsme si veselou písničku o pohádkových bytostech.

Děkujeme paní knihovnici za první milé online setkání a těšíme se na další.

Paní učitelka Veronika Zikulová a prvňáčci.