Lekce informačního vzdělávání v MK Loket

LEKCE INFORMAČNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ

Během října probíhají v knihovně lekce pro žáky 1. stupně:

PRVŇÁCI POPRVÉ V KNIHOVNĚ

Na čtvrtek 14. října jsme se moc těšili, protože jsme poprvé šli do knihovny. Paní knihovnice prvňáčky seznámila, jak se v knihovně chováme. Ukázala jim, kde najdou správné knížky pro budoucí čtenáře. V závěru jsme pracovali ve dvojicích a trénovali pozornost, zrak a naslouchání. Kdo správně pracoval, vyšla mu tajenka. Moc se nám v knihovně líbilo -1.A a 1.B

NÁVŠTĚVA 3.A a 3.B V KNIHOVNĚ
Tentokrát LKI v úterý 19. října pod vedením paní Brindzové byla na téma Knihy, časopisy, noviny. Žáci se seznámili s tím, jaký je rozdíl mezi knihou, novinami a časopisy, kdo se na vzniku knih, časopisů a novin podílí. Také si žáci vyzkoušeli jaké to je být např. korektorem, grafikem nebo ilustrátorem.
NÁVŠTĚVA 2. TŘÍDY V KNIHOVNĚ
Ve čtvrtek 21. října navštívili knihovnu žáci 2. třídy. Kvůli covid opatřením v minulém školním roce to byla pro druháčky první společná návštěva knihovny, a tak se velmi těšili. Paní knihovnice je seznámila s knihovnou, poradila jim, jak se stát čtenářem knihovny, jak se v knihovně chovat, jakých akcí se mohou v knihovně zúčastnit a kde najdou vhodné knihy pro druháky. Na závěr jim vysvětlila rozdíl mezi naučnou literaturou a beletrií a žáci pracovali na zadaných úkolech ve skupinkách.

Skip to content