Podzimní sklizeň – projektový den pro 1. až 3. ročník

PODZIMNÍ SKLIZEŇ – projektový den

úterý 26. 10. 2021

1.A

V úterý 26. 10. využili žáci 1. A ve škole jako netradiční učební pomůcku bramboru. Během vyučování se s touto rostlinou nejen blíže seznámili, ale využili ji k mnoha aktivitám (např. skládání písmen, počítání). Naučili se o ní také říkanku, zazpívali si o ní písničku a zahráli o ní pohádku.

1.B

V rámci projektového dne se prvňáci z 1.B věnovali zelenině CIBULI. Všechno jsme si na cibuli zopakovali. Od písmenek, která už umíme, přes počítání, malování, tvoření, zpívání „Cib, cib, cibulenka…“,až po cvičení s cibulí při tělocviku. Někteří přinesli do školy i cibulové ňamky – placičky, kroužky, pomazánku.
Děkujeme maminkám za spolupráci.

2. třída

Druhá třída si v rámci projektového dne zopakovala informace o jabloních a jablkách. Žáci se rozdělili do skupinek a s chutí plnili úkoly v připravených pracovních listech z českého jazyka a matematiky, kde si procvičili a upevnili své znalosti – například druhy vět o jablku, slovní úlohy o jablkách a jablečné rébusy. V závěru dne si každý vyrobil krásného ježka z brambory a šípků. Pochvala pro celou třídu za aktivitu a skvělou spolupráci ve skupinkách.

3.A

V rámci projektového dne „Podzimní sklizeň“ se 3.A dozvěděla nové informace o hrušce – plodu, o dřevu z hrušně a jeho využití a samozřejmě jsme ochutnali  různé odrůdy i usušené hrušky. Oblečení jsme zvolili v barvách hrušky.

3.B

Třída 3.B se zaměřila na sklizeň hub. Žáci plnili nejen úkoly z českého jazyka, matematiky, čtení, psaní, prvouky, ale také „chodili po lese“ a sbírali houby(umělé):-) a různé úkoly. Den se žákům líbil a úkoly plnili s chutí. V závěru zbyl čas nejen na zhodnocení, ale i na to, co z hub můžeme všechno uvařit. 🙂

Skip to content