Prevence kriminality pro 3. ročník

V úterý 27. února 2024 proběhla ve třetích třídách na Základní škole v Lokti prevence kriminality. Preventistka, která přijela z oddělení Policie ČR, předala žákům komiksy s příběhy.

Žáci si přečetli příběh o 12letém chlapci. David žil se svými rodiči a sestrou. Jeho otec často pil alkohol a pak byl velice agresivní a vulgární ke své ženě. Pokud nepil, bylo vše v pořádku. Davidovi rodiče se nakonec rozvedli a David se svou sestrou žili u matky. Každý druhý víkend však chodili ke svému otci, ale měli samozřejmě možnost ho navštívit i kdykoliv jindy. Příběh byl zaměřen na to, že ne vždy je vše růžové v každé rodině, tudíž může docházet v rodinách i k násilí. Preventistka se žáky probrala různé druhy násilí (fyzické, sociální, ekonomické, emocionální), které se mohou objevovat v rodinách ale i mimo domov, např. ve škole či jinde.

Děti reagovaly na dotazy. Byly velmi aktivní a spolupracovaly s policistkou. Beseda se dětem velice líbila. Určitě se těší již na další besedu.