Třešňovka – slavnostní otevření

Ve středu 23.11.2022 proběhlo v Lokti slavnostní otevření přírodního areálu Třešňovka. Na tuto akci byli pozváni také žáci 2.stupně a pedagogičtí pracovníci naší školy.
Po úvodním proslovu zástupců města představil park veřejnosti hlavní architekt projektu Ing. Jiří Šindelář. Seznámil žáky s jednotlivými stanovišti a prvky areálu a jejich funkcí. Pod vedením zaměstnanců Loketských lesů zasadili naši žáci poslední – pětasedmdesátý třešňový strom.
Zaměstnanci Bečovské botanické zahrady připravili pro žáky přírodovědné workshopy zaměřené na poznávání stromů a lesních živočichů.
Třídy se u stanovišť prostřídaly a prohlédly si celý areál Třešňovky. Dětem se velmi líbily dřevěné zvoničky, chýše z větví, posezení s ohništěm, altán a dřevěný fotorám s překrásným výhledem na loketský hrad a historické centrum města.
Skip to content