Vánoční přání

Vážení rodiče, vážení kolegové,

je před námi konec kalendářního roku. Období, které bylo pro všechny náročné a přineslo další nové situace, se kterými se nikdo z nás nesetkal. Momentálně dle mého je nejdůležitější střežit si vlastní zdraví jako to nejcennější na světě a chovat se ohleduplně k ostatním.

Rok 2021 pokračoval s obavami z neznámé nemoci, která celou republiku neustále přesouvá do nouzového stavu. Pro nás pedagogy to znamenalo, že jsme se z lavic, kde denně vídáme děti, kde učíme, sdílíme zážitky, kde se jeden s druhým potkáváme, se přesouváme k monitoru. K počítači, kde jsme místo tváří vídávali malé obdélníky, kde namísto rozhovorů a společných her jsme trávili čas v online prostoru. Ale byli jsme to stále my, jen každý sám a na jiném místě. Od září jsme konečně na svých místech a všichni si přejeme, aby se už nemusely zavírat školy na dlouhá období. Jako populace čelíme obrovskému problému, ale tak to teď prostě je a my se s tím musíme naučit žít. Pevně věřím, že se vše dá společně zvládnou, ale musí být vůle na obou stranách. Společně jde všechno lépe.

Zbývá pár dní do Silvestra, přejme si, ze srdce a s láskou, aby každý okamžik patřil úsměvu a dobrému úmyslu. Přeji Vám, aby Vás neopouštělo zdraví, abyste byli odolní vůči všemu, co přijde, a vždy to ustáli bez jakékoliv ztráty.

Po každé vichřici se vody uklidní, tak jako po každé noci přijde nový den. Jako ředitelka školy si nepřeji nic jiného, než abychom vše zvládli s grácií, abychom byli zdraví a zocelení po měsících, které byly osobní výzvou pro každého z nás. Ze srdce Vám přeji rovněž štěstí, bez kterého se neobejdeme. Také pokoru, lásku, přátelství, smysl pro správnost, ohleduplnost k ostatním a nekonečnou náruč inspirace.

Dovolte mi, abych Vám poděkovala za vstřícnost, pochopení a skvělou spolupráci. Mnohdy musíme reagovat ze dne na den, co platí dnes, je minulostí zítra. Co se zdá být pevné a rozhodnuté, se o pár hodin později rozsype. Často jsem stála s prázdnými dlaněmi a jako jiní ředitelé hledala řešení nastolené situace.  Ne vždy to bylo jednoduché a ne vždy se úplně dařilo. Každopádně v tuto chvíli jsem pyšná na to, co jsme společnými silami dokázali. Děkuji vám všem – zaměstnancům školy, zřizovateli, rodičům, žákům, zkrátka všem, kteří s námi spolupracují, podporují nás.

Pevně věřím, že do nového roku vkročíme pravou nohou a že společně to opět zvládneme.

Krásný vstup do nového roku 2022 přeje Mgr. Eva Grosmanová, ředitelka školy